cart9 0 Sepet
3 Hesabım
Bize Ulaşın
4 Bilgi
lifmo kelime çarkı konuşma terapi seti
  • konuşma bozuklukları terapi seti
  • lifmo çarkıfelek kelime çarkı
  • lifmo kelime çarkı konuşma terapi seti
  • dil ve konuşma bozuklukları terapisi oyuncağı

Kelime Çarkı - Dil ve Konuşma Bozuklukları Terapi Seti

Kelime çarkı, 3 yaşını doldurmuş bebeklerin çocukluk dönemine geçiş aşamasındaki süre içinde ortaya çıkabilen KONUŞMA SESİ BOZUKLUĞU (KSB) probleminin oluşmasını engellemek adına uzman dil ve konuşma terapistleri tarafından özenle hazırlanmıştır.

Oyunumuz erken dönemde ses tellerini belirli kelimelerin tekrarıyla titreterek, sesin şekillendirilmesine ve anlamlı kelimelere döndürülmesine katkı sağlaması için tasarlanmıştır. Dil ve Konuşma Bozuklukları Terapi Seti videosunu aşağıdaki detaylar bölümünden izleyebilirsiniz.

Detaylı İncele
₺1.300,00
Vergi dahil 1
Adet

Lifmo Çarkıfelek Kelime Çarkı - Dil ve Konuşma Bozuklukları Terapi Seti Nedir?
 

Kelime çarkı, 3 yaşını doldurmuş bebeklerin çocukluk dönemine geçiş aşamasında ki süre içinde ortaya çıkabilen KONUŞMA SESİ BOZUKLUĞU (KSB) probleminin oluşmasını engellemek adına uzman dil ve konuşma terapistleri tarafından özenle hazırlanmıştır. Oyunumuz erken dönemde ses tellerini belirli kelimelerin tekrarıyla titreterek, sesin şekillendirilmesine ve anlamlı kelimelere döndürülmesine katkı sağlaması için tasarlanmıştır.

Kelime çarkı, konuşma sesi bozukluklarının terapisinde (ARTİKÜLASYON BOZUKLUĞU OLDUĞUNDA TERAPİST EŞLİĞİNDE) ve daha erken dönemde sözcük dağarcığını geliştirmek ve konuşma seslerinin kullanımın geliştirilmesine yardımcı olmak için ebeveyn yardımı eşliğinde güvenle ve eğlenerek eğitim veren materyaldir. 

LİFMO ÇARKIFELEK 2 KELİME ÇARKI OYUN YAŞ ORTALAMASI NEDİR? 

Kelime çarkı, her yeni doğmuş bebek için alınacak veya hediye edilebilecek en güzel eğitici oyuncaktır. Bebekler 2 yaşından itibaren gün içinde en az 30 dakika yetişkinler eşliğinde kelime çarkı ile oynarlar ise, ileride oluşabilecek (FONOLOJİK BOZUKLUK) ses bozuklukların daha oluşmadan önüne geçilmesinde büyük katkı sağlanmış olur.   

Özellikle fonolojik olarak (yapılabilmesi) daha zor karıştırılan sesler aynı kart üzerinde gösterilmiştir. Artikülasyon ve fonolojik problemlerin daha çok görüldüğü “k”-“t”-“r”-“l” seslerine daha çok yer verilmiştir. 

KONUŞMA SESİ BOZUKLUKLARININ NEDENLERİ NELERDİR. 

Konuşma sesi bozukluklarında bilinen nedenler arasında; motor konuşma bozuklukları, yapısal bozukluklar, genetik bozukluklar, duyusal nedenlere bağlı durumlar bulunmaktadır.   

Yukarıda belirtilen nedenler dışında konuşma sesi bozukluklarının sebebini belirlemek her zaman mümkün olmayabilmektedir.   

KONUŞMA SESİ BOZUKLUĞUNA ZAMANINDA MÜDAHALE EDİLMEZSE NE OLUR? 

FENOLOJİK İŞLEMLERİN GEREKEN ZAMANDA SONLANMAMASI, ÇEŞİTLİ ÖZGÜL DİL BOZUKLUKLARININ, FENOLOJİK SORUNLARIN, İLERİKİ YILLARDA OKUMA YAZMA GÜÇLÜKLERİNİN GÖSTERGESİ OLARAK KABUL EDİLMEKTEDİR. 

BU NEDENLE KONUŞMA ANLAŞILIRLIĞINDA BİR DÜŞÜKLÜK OLDUĞU FARK EDİLİR EDİLMEZ, MÜDAHALE PLANINA BAŞLANMALI, GEREKLİ DEĞERLENDİRMELER YAPILIP, TERAPİ SÜRECİNE GEÇİLMELİDİR. 

AMACIMIZ EĞLENEREK ÖĞRENMEK VE GERİYE DÖNÜP DİL KONUŞMA TERAPİSİ SEANSLARIMIZA, ÇALIŞMALARIMIZA BAKTIĞIMIZDA YÜZÜNÜZDE BİR GÜLÜCÜK KALMASINI SAĞLAMAK!   

Özel Referanslar

Alışveriş Sepeti

Sepet boş

Ara

Bazı popüler etiketleri burada deneyebilirsiniz:

Hesabınız

Hesabınız yok mu?
Burada bir tane oluşturun